Ankara Ortodonti Sizden Gelen Soru ve Cevaplar

Ankara Ortodonti Sizden Gelen Soru ve Cevaplar

Soru;

Ankara/Yenimahalle/Batikent
kizim 16 yasinda kapanis bozuklugu var tel takilmasi gerekli ortalama fiyat ne tutar acaba

Cevap;

Ortodonti Fiyatları

Muayene etmeden cevap vermek yanıltıcı olabilir. Ama Ankara ortalaması diş teli fiyatları ve TDB rehber tarifesine göre 2000TL-6000TL arası değişmektedir. En sağlıklı fiyat tespiti ortodonti muayenesinden sonra hekiminizden direkt olacağınız fiyattır.

Soru;

Kütahya
Merhabalar; 17 yaşında ortodonti tedaviye ihtiyacı olan bir oğlum var, 7 sene önce Eskişehir'de çene genişletilmesi yapılarak tel takımına gidilecekti doktorumuz hiç diş çekimi yapmadan tedaviyi tamamlayacaktı çünkü diş çekildiği zaman çocuk küçükken evet normal olur ama yaş ilerledikçe o iki dişin yerini boşluklar alacak ve dişlerde yeniden bozulmalar olacağını söylemişti ama doktorumuz Eskişehir'den İstanbul'a gidince bizimde İstanbul'a gitmemiz maddi ve diğer nedenlerden dolayı zor olunca tedavimiz ne yazık ki yarıda kaldı, başka doktorlar ise hep 2 diş çekimi yaparak tel tedavisi uygulamasına gitmeyi seçti ve bizde diş çekileceği için tedavinin boşa gideceğini düşündük, şeffaf diş teli uygulamasında acaba diş çekimi olur mu? fiyatlar tek tek yazılmış ama hangileri tam uygulanacağını tam anlayamadığım için aşağı yukarı fiyat tespiti yapamadım ortalama ne kadar oluyor yada en fazla ne kadar ücret tutuyor, eskiden ortodonti tedavide devlet katkısı olmuyordu şu anda varmı acaba bu konularda bilgilendirirseniz sevinirim, Kütahya'dan hızlı tren ile gelişlerde nasıl yol güzergahı izleyeceğimi bilmediğim için Ankara'da hangi semttesiniz teşekkür eder, çalışmalarınızda kolaylık dilerim.

Cevap;

Ortodonti de diş çekimi

Ortodonti de özellikle erişkin hastalarda sıklıkla diş çekimine karar verilebilmektedir. Ama bunu bir dişin ya da dişlerin kaybı gibi düşünmek yerine taktiksel bir davranış ve diğer dişleri düzgün sıralamak için birkaç diş feda etmek olarak düşünmek gerekir. Kaldı ki ortodontik tedavi bittikten sonra diş çekimi yapılıp yapılmadığı anlaşılmayacaktır.

Soru;

KIRŞEHİR-MERKEZ
Ben 29 yaşındayım.diş teli taktırmak istiyorum.Doktor yirmilik dişlerimi çektirmek zorunda olduğumu söyledi.. Randevu almadan hastanenize gelip muayene olmam mümkün mü.

Cevap;

Yirmi yaş Dişleri ve Ortodonti ilişkisi

Ortodontik tedaviden önce ya da sonra yirmi yaş dişlerinin çekimi önerilmektedir. İstediğiniz zaman randevu alıp yirmi yaş dişlerinizi gösterebilirsiniz. Tedavi yi etkileyebilmektedir.

Soru;

Şanlıurfa merkez
Lingual İçten Takılan Tel Fiyatları
Merhaba , sitenizi tavsiye üzerine inceledim. Bir sorum olacakti oncelikle herkes gibi maliyetini öğrenmek istiyorum. Minimum ve maksimum fiyati. İkinci sorumda yukarıdan 3 aşağıdan 4 dişim tek eğri üst iki dişim üst üste yarı çapraz gibi yani tüm dişleri değil de o bahsettiğim bölgelere yalnızca takılabiliyor mu ? Teşekkür ederim

Cevap;

Lingual Ortodonti ve Fiyatları

Tel tedavisi ağızın geneline uygulanır sadece problemli dişlere braketler yapıştırılmaz. Lingual ortodonti de ücretler klasik ortodontiye göre daha yüksektir. Lingual ortodonti de farklı tercihler olabilmekte buda fiyatı etkilemektedir. Örneğin incognito gibi kişiye özel braketlerin üretildiği sistemler olabildiği gibi fabrikasyon braketlerin uygulandığı tekniklerde vardır. Bunlarda ücreti etkiler.

Soru;

Ankara Etimesgut Eryaman
benim üst diş yapım çok bozuk alt o kadar değil ama 17 yaşındayım kafama çok takıyorum lütfen yardım

Cevap;

Ortodonti Muayenesi

Kafanıza takacak bir şey yok. Ne kadar bozukta olsa diş telleri ile bu sıkıntılar çözülebilmektedir. Ama ilk yapmanız geren şey 0312 236 04 16 numaralı telefonumuzdan ortodonti muayene randevusu almaktır. Kliniğimiz Ankara Kızılay da merkezi bir konumda yer almaktadır.

Soru;

Ankara/Keçiören
Merhaba ben diş teli takmak istiyorum fakat dişlerimde çok sorun yok alt kopek dişim yamuk ve aralıklar var ama fazla değil ben yine de rahatsız oluyorum tel takar mısınız takılır mi 12 yaşındayım

Cevap;

Tel tedavisi için ideal yaş

Tabi neden olmasın. Ama ilk önce ailenle birlikte gelmeli ve seni muayene etmeliyiz. 12-13 yaşlar genelde ortodontik tedaviler için ideal yaşlar olarak kabul edilmektedirler. Sorunun az ya da çok olmasıda önemli olmamakta genelde aynı tedavi prosedürü uygulanmaktadır.

Soru;

ankara/etimesgut
merhabalar. benim çenemde darlık var ve üst çenem ve ön 4dişim önde. bunun için nasıl bir tedavi uygulanması gerekir ve ne kadar sürer?

Cevap;

Ortognatik Cerrahi

Erişkin hastalarda üst çene ile alt çene arasında uyum problemi varsa. Kapanış problemini çözmek için genelde iki alternatif tedavi uygulanıyor. Birincisi ortognatik cerrahi dediğimiz çene cerrahisi prosedürleri ile diğeri ise kamuflaj tedavisi. Çene ameliyatlarında sefalometrik ya da anteroposterior gibi özel filmlerle, model analizleri ile hastanın problemli çene ya da çeneleri tespit ediliyor sonra çene cerrahları veya konuda deneyimli plastik cerrahlarla koordine halinde uyumsuz çeneler düzeltiliyor. Zor ve emek isteyen bir prosedür olduğu söylenebilir. Diğerinde ise çene ye dokunmadan arka taraflardan bazı dişler çekilerek fırlak ön dişler diş telleri ve braketler ile geriye alınabiliyor.

Soru;

Ankara / Yenimahalle
İlk tedaviye geldim 2 sene önce dolgularım yapıldı her şey hazır fakat telefon numarasından randevu almamı söylediler neredeyse her gün aradım devamlı operatör meşgul lütfen daha sonra tekrar deneyiniz diyor ne yapacağım randevu alamıyorum yaşım 18 e girecek

Cevap;

Devlette Ortodonti Tedavi Sırası

Ortodontik tedavilerde her hastanenin hasta çağırma programı farklı olabiliyor. GATA sene de iki kez sıradan çağırılırken bazı ortodonti hastanelerinde ve merkezlerinde kura ile hasta çağırıldığına şahit olabiliyoruz. Hacettepe hastanesi, Gazi, Başkent ve Ankara ortodonti bölümlerine telefonla değil de şahsen başvurup takip etmek daha mantıklı olabilir. İlaveten şunu da unutmamak gerekli ki 18 yaşından sonra bir çok kurum ortodonti masraflarını karşılamamaktadır.

Soru;

mardin / kiziltepe
31 yasindayim.kucuklukten beri alt cene problemi yasiyorum geride kaliyor tam birbirine oturmuyor ust cene ile.tedavisi mumkunmu

Cevap;

İleri yaşlarda braket kullanımı

Tabiki de tedavisi mümkün. Ya çene cerrahisi ya da çekimli ortodontik tedavilerle problemi çözebilirsiniz. Her durumda diş telleri kullanmak zorundasınız tedavi ortalama 1.5 sene civarı sürüyor.

Soru;

ankara-çankaya
merhabalar. ben gizli diş teli( lingual ) tedavisi olmak istiyorum. muayene ücreti ve diş teli taktırmam durumundaki masraf nedir öğrenebilir miyim? Bir de hafta içi çalıştığım için haftasonu muayene ve tedavi olmak istiyorum kliniğinizde bu mümkün mü?

Cevap;

Gizli Diş Telleri

Kliniğimiz cumartesi günleri de çalışmaktadır. Hafta sonu için ortodonti randevusu alabilirsiniz. Gizli diş teli ( lingual) masrafları normal braketlere göre daha yüksektir. Tedavi de biraz daha sıkıntılı yürümektedir şimdiden bilginiz olsun. Dil alanını sınırladığı için normal braketlere göre konuşma sorunları oluşturma potansiyeli yüksektir. Ama alıştıktan sonra bu sıkıntılara azalmaktadır.

Soru;

Ankara Altındağ
Merhabalar benim dişlerimin üst on iki dişimin arasında boşluk var ve yaşım 21 su an ona tedavi uygulatmak istiyorum ancak tel yapılmadığını duydum aslında şeffaf plak istiyorum ama ben sizden tam bir bilgi almak istiyorum.....

Cevap;

Diş aralarındaki boşluklar

Dişler arasındaki bu aralıklara diastema diyoruz. Bunlar diş telleri ile, şeffaf plaklar ya da normal apareylerle, bonding , lamine, zirkonyum gibi ortodonti harici diğer diş hekimliği prosedürleriyle kapatılabilmektedir. Hangi yöntemin sizin için uygun olacağı boşluk miktarı ve kapanış ilişkinize bağlıdır.

Soru;

ankara /mamak
merhaba ben hava uzman çavuşluğu sınavını kazanmıştım mülakata çağırdılar fakat dişlerimden dolayı elendim.. çenemin çıkık olduğunu, eklem bozuklukları olduğunu söylediler ve dişlerimden 6 7 tanesi eksik, çürüdüğü için çektirmiştim.. 24 yaşındayım.. tedavi olmak istiyorum.. teşekkürler

Cevap;

Silahlı Kuvvetler ve Polis Akademisi Giriş ve Diş problemleri

Türk Silahlı Kuvvetlerin çeşitli kademelerinde görev yapmak için, astsubay, subay, sözleşmeli er, ya da askeri lise sınavlarında adayların ağız diş ve çene yapısı da incelenmekte TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre bazı şartlar aranmaktadır. Diş sebebiyle elendiyseniz problemli dişlerinizin tedavisini tamamladıktan sonra diş muayenesinden başarıyla geçebilirsiniz diye düşünüyorum.

Soru;

kars /merkez
merhaba bi sorum olacak diş teli taktırırken yaş sınırlaması var mı acaba yaşım 25 sadece üst ön 4 dişim de sorun var

Cevap;

Ortodontide yaş sıralamsı

Eğer iskeletsel yani çene ilişkisinde bir problem yok ise ve dişler sağlıklı ise yani destek kemik miktarı yeterli diş eti problemi yok çürük yok ise bir çok vaka da her yaşta diş teli takılabilmektedir. İskeletsel problemlerde tedavi büyüme gelişim dönemi bitmeden olabilmekte erişkin hastalarda bu tarz sorunlar ya dişlerle oynanarak gizlenmekte ya da cerrahi tedavilere başvurularak çözülmektedir.

Soru;

ankara polatli
Merhabalar telsiz tedavi ücreti her diş icin ayni mi ve bozuk olan dis sayisi kadar taktiriliyor mu

Cevap;

Hangi dişlere tel takılmalı

Bozuk olan diş kadar tel diye ir şey söz konusu değil.  Genelde ortodontik tedaviler ağızın tamamını ilgilendiren tedavilerdir. Telde 7 numaralı dişlere kadar braketler yapıştırılır.Ücrette problemin şiddetine göre değişmektedir.

Soru;

Ankara -Çankaya
Ege Üniversitesinden ortodonti tedavisi görmekteyim ancak Ankara’da okuduğum için gidip gelmek zor oluyor kaydımı Ankara’da bir üniversiteye aldırabilir miyim ?

Cevap;

Şehir Değişikliği Nedeniyle Devam Eden Tedavi Transferi

Bunun için Ankara’daki ortodonti merkezleri ya da hastaneleri, üniversitelerin ( Hacettepe, Gazi, Ankara, Başkent) ortodonti bölümlerine başvurmanız. Kabulü halinde de Ege’den dosyanızı, başlangıç kayıtlarınızı, doktorunuzun yazacağı raporu alarak devam etmelisiniz. Başlangıç kayıtları ortodonti de önemli bir donedir.

Soru;

Çanakkale
Kızım 20 yaşında üst damak darlığı ve alt çene ve üst çenede uyumsuzluk var devlet memuruyum bana konu ile ilgili yardımcı olabilirmisiniz.

Cevap;

Çene Darlıkları

20 yaşında ortodontik tedavi mümkündür. Ama darlığın ve çene uyumsuzluğunun miktarını görme gerekli. Basit çene darlıklarını normal ortodontik tedavi ile çözerken ileri darlıklarda RPE hızlı üst çene genişletmesi dediğimiz özel apareylerle darlık çözülebilmektedir. 18 yaşından sonrakı ortodontik tedavileri genelde devlet karşılamamaktadır ama SUT devamlı değişmektedir o yüzden hem özel kurumlardan hem de devlet kurumlarından fikir ve fiyat almanız yararınıza olabilir. 18 yaşından sonraki hastalarda özel daha avantajlı bile olabiliyor bazen.

Soru;

Ankara Mamak
Merhaba, ben Selen 16 yaşındayım ortodonti tedavisi görmek istiyorum. Yaşımdan dolayı bazı endişelerim var. Tedavi sürecim uzar mı ? Tedavimi nerde yaptırabilirim ?

Cevap;

Tedavi Süreci

16 yaş kızlarda eğer çene problemin yoksa tedavi için normal bir yaş. Tedaviyi uzatacak bir yaş da değil. Ne için endişe yaşıyorsun çok anlamadım. Ankarada  ortodontik tedavini yaptırabileceğin bir çok özel Ankara ortodonti polikliniği ya da Devlet hastanesi bulunmaktadır. Devlette tedavi genelde sıra  ile olmaktadır.

Soru;

Ankara/Eryaman
Merhaba Dr. Enver bey, ben 2012 senesinde İstanbul’da tedavi oldum. şimdi Ankara’da ikamet ediyorum. ortodonti tedavim bittikten sonra dişlerimin arkasına ustu balmumuyla kaplı tel takıldı. takılalı üç seneyi geçti. şimdide üst damağımdaki telin üzerindeki balmumu düştü. Bu konuda sizinle görüşmek istiyorum randevu nasıl alabilirim  teşekkürler.

Cevap;

Lingual Retainer;

Ortodontik tedavilerde dişleri düzeltmek kadar düzelttikten sonraki hallerini de korumak önemlidir. Çünkü 1-1.5 senelik belki de daha fazla olan tedavi süreleri size ne kadar uzun da gelse dişlerin yeni konumlarına alışmaları için kısa sürelerdir.  O yüzden teller çıktıktan sonra doktorunuz ya plak tarzı hareketli apareylerle ya da siz de ki gibi dişlerin arkasına tel takılarak belli süre bırakılır. Buna pekiştirme tedavisi adı verilir. Bu sürede dişlerin başlangıç haline ve uygulanan tedaviye göre değişir. Bazı hastalarda mesela dudak damak yarığı gibi bu süre ömür boyu sürerken genelde 1 sene civarı sürer. O yüzden sizde ilk önce tedavinizi tapan doktorla görüşmelisiniz. Sonra Lingual retainerler onarılabilirler.

Soru;

ANKARA / ETİMESGUT
Merhaba 8 yaşında oğlumun önden çıkan süt dişlerinin yamuk olduğunu görüyorum ve ağız yapısı içindeki dişlerin kontrol edilerek yada muayene edilerek deyim ortodonti tedavisine ihtiyaç olup olmadığına dair uzman yönlendirmesi istiyorum. Geri dönüş bekler, iyi çalışmalar dilerim

Cevap;

Bazen ilk dişler çıkarken yamuk yada arkadan gelebilmekte. Zamanla da dilin etkisiyle düzelmektedirler.  Eğer çene ilişkisinde sıkıntı yoksa biz bu tarz hastalarda müdahale için genelde daimi dişlerin hepsinin çıkmasını bekleriz. Ortodonti kliniği Kızılay da bulunmaktadır. İsterseniz bir gün oğlunuzu getirin muayeden sonra daha ayrıntılı bilgi verelim.

Soru;

Ankara / Emek
Merhabalar ben daha önce ortodonti tedavisi görmüştüm fakat yarım bırakmıştım. Şimdiyse dişlerimin görünümünden rahatsız oluyorum. Invisaling tedavisini araştırdım ancak çenem biraz ileride yinede bu tedavi uygulanabilir mi bana acaba? Bir de yeriniz nerede acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

Cevap;

Invisalign ya da şeffaf plaklarla olan tedaviler genelde dişler üzerindeki çapraşıklıklar üzerinde daha etkilidirler. Çene ilişkilerini düzeltmek konusunda çok başarılı değillerdir.

Soru;

ankara dikmen
10 yaşında oğlum var üst damak köpek dişinin üstünde diş çıktı bu diş ortodontiyle mi düzeltilir bilgilendirir misiniz çenede darlık var denmişti daha önce de üst dişleri çarpık

Cevap;

Zaten bu zarz problemleri düzeltmek ortodonti bilimin işidir. 10 yaşta çok ideal bir yaş.  Bu yaşta hem çene darlıklarını hem de herhangi bir çekime gerek kalmadan yer darlığı sorunlarını rahatlıkla tedavi edebilmekteyiz.

Soru;

Ankara Çankaya
diş teli çift çene tedavi öğr için en uygun ne kadara yapabilirsiniz?

Cevap;

Öğrenci arkadaşlarımıza fiyat konusunda yardımcı oluyoruz ve taksit seçenekleri de mevcut. Fakat görmeden fiyat vermek yanıltıcı olabilir ortodonti ücretleri 3500-5000 Türk Lirası arası değişiyor .

Soru;

ankara elmadag
18yasinda oglum var disleri oldukca egri neyapabilirim

Cevap;

Ankara ortodonti uzmanı olarak size oğlunuzu muayeneye getirmenizi önereceğim. Muayeneden herhangi bir ücret almıyoruz. Özeldeki ortodontik tedaviler bazen 18 yaşından sonraki hastalar içi daha uygun olabilmektedir. 0312 236 04 16 numaralı telefondan ücretsiz ortodonti randevusu alabilirsiniz.

Soru;

gölbaşı/ankara
merhaba ben tel taktırmak istiyorum. ne zaman muayeneye gelebilirim ?

Cevap;

Pazar hariç her gün çalışıyoruz. İstediğiniz zaman muayene için gelebilirsinz.

Soru;

Ankara Çankaya
15 yaşındayım. Dis teli kullanmak istemiyorum. Ön dislerim için kompozit lamina tedavisi görmek istiyorum. Ön iki disim 6 yıl önce kırıldı ve kompozit dolgu yapıldı. Ancak renk değişimi oldu. Bu ön 4 diş için fiyat belirtebilir misiniz? Ona göre bir randevu tarihi talep ediyoruz.

Cevap;

Kompozit laminaların ücreti diş başı ortalama 150 TL civarındadır.

Soru; Kızımın altta yeni çıkan dişleri eğri geliyor ve arkada ne yapabilirim. 2009 doğumlu.

Cevap;

Bazen dişler eğri gelebilmekte sonra kendiliğinden düzelebilmektedir de ama görmeden bir şey söylemek mümkün değil asistanımız sizi arayıp en kısa sürede randevu ayarlayacak. Teşekkurler.

Soru;

Ankara Keçiören Ayvalı
şeffaf diş telleri

Cevap;

Erişkin hastalarda. Estetik amaçlı çok az fark edilen şeffaf teller kullanılmaktadır.  Çoğu zaman fark edilmeyen bu teller hastalarımızın sosyal yaşantılarında bir güven vermektedir.

Soru;

Giresun
iyi günler, köpek dişlerimin ikisi de geride duruyor. doktora kontrole gittiğimde tele ihtiyacımın olmadığını söylediler fakat ben görüntü olarak rahatsızlık duyuyorum. 22 yaşındayım. Film analizi , gerekli malzemeler, randevular, telin durduğu sürece olacak tüm maliyetler toplamı yaklaşık ne kadar olur acaba. Fiyat alabilir miyim? Teşekkürler Kolay gelsin

Cevap;

Ortodontiden çok anlamayan genel diş hekimleri bazen tel tedavisi geren hastaları da protez tedavilerine yönlendirebilmektedir. Ama dişler sağlıklıysa bir çok olguda rahatlıkla ortodontik tedaviler işe yaramaktadır.  Görmeden bir şey söylenemez ama. 2015 yılı TDB tarifesine göre alt üst sabit tel ile angle sınıf 2 Ankara ortodonti fiyatları 3500-4500 TL arası Ankara Şeffaf Diş Teli Fiyatları 4500-5500 TL arası değişmektedir. Ankara Lingual gizli içten diş teli fiyatları ise 6000 TL den başlamaktadır. Fiyatlar standart olmayıp hekime ve kliniğe göre değişmektedir. Bunlar asla net fiyat değildir ve sizi yanıltabilir. Şehir dışından yazdığınız için ortalama rakam veriyorum . Yani 500 TL aldığımız hasta da oluyor. Siz en iyisi Ankaraya geldiğiniz de muayeneye gelin muayene ücretsiz?

Soru;

Erzurum
Benim alt çenemde bir tane dişim aşırı şekilde ağzımın içine doğru eğik durumda. Genelde sizin görsellerinizde dışarıya doğru eğik olanları gördüm. Ayrıca dişim epeyce eğik, Erzurum’da bir ilçedeki dişçilere gösterdim ve düzeltilemeyeceğini söylediler. Bunun dışında farklı ağız sorunlarım da var. Dolgu, tartar gibi belki de adını bilmediğim rahatsızlıklar mevcut. Ekonomik durumlarımın uzun süre uygun olmaması nedeniyle 24 yaşına kadar beklemek zorunda kaldım. Yine de gelip görüşmemizde fayda var mıdır?

Cevap;

Tabi ki ne zaman isterseniz görüşmeye gelebilirsiniz. Ortodontik tedavilerden önce ağızdaki çürük, tartar vb. diğer sağlık sorunlarının çözümlenmesi gerekiyor. Ekonomik olarak ta sıkıntı yapmayıp ortodontik tedavi fiyatını taksitlere bölebiliyoruz.

Soru;

Ankara/Yenimahalle
On dişimin birinde öne doğru kayma var ve belli olmaya başladı .Bilgi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim. Yaşım 32

Cevap;

Bu tarz küçük kaymaları bir çok farklı yöntemle düzeltebiliyoruz. Klasik braketler, porselen braketler, diamon, v.b.Yada bonding , laminate gibi tedaviler tel için vakti olmayan bazı hastalar için seçenek olabiliyor özellikle dişlerde renklenme ve çürükler varsa.

Soru;

Ankara Etimesgut
28 yaşındayım üst kopek dişlerim büyük biraz önde bu yüzden bunların yanındaki dişlerde geride. Bunun tedavisini yaptırmak istiyorum. Bunun için muayene randevusu ve bu nasıl bir yol izlenen gerektiğini ve tedavi sureci ve tutarı hakkında bilgi alacağım ilk muayenenin ücretini öğrenmek istiyorum.

Cevap;

İlk muayeneden ücret almıyoruz. İlk ortodonti muayenesin de de hastanın klinik muayenesini yapıyoruz. Varsa ortodonti harici çürük gibi diğer sorunlarını değerlendirip. Ölçülerini ve filmlerini alıyoruz (panaromik, gerekli ise sefalometrik, anteroposterior), fotoğraflar yine ilk muayenede çekiliyor. Sonra bu dataların ışığı altında hastamızda tabi hastanın da beklentileri doğrultusunda tedavi planı oluşturuluyor. Ortodonti de önemli olan başta doğru tedavi kararını vermektir.  Süreç ortalama 1 sene civarı sürüyor.

Soru;

Etimesgut
Merhaba ben 1 yıl önce askeri hastanede ortodonti tedavisine başladım. Önce üst dişlerime takıldı tel. 1 yıl olmasına rağmen hala üst tellerim çıkarılmadı ve alt dişlerde tedaviye daha yeni başlandı ve memnun değilim. Askeri hastane olduğu için sürekli doktor değiştirdim bu da tedavinin uzamasına yol açtı. Artık özelde devam etmek istiyorum ama bana gerekli malzemeleri aldırdıkları için elimde malzeme var ve bazı özel klinik veya hastaneler bunu kabul etmiyorlar. Kısacası siz bendeki malzemeleri kabul edip sadece tedavi ücreti olacak şekilde kabul ediyor musunuz? Bunu öğrenmek istiyorum. Bide tedavi yaklaşık fiyatı ne kadar? Belirttiğim gibi tedavim yarım üstüne devam edilecek o yüzden fiyatta yarı ücret gibisinden mi olur?

Cevap;

Ortodontide devam önemlidir. Yani en ideali tedavinize başlayan doktorun tedavinizi bitirmesidir. Çünkü bir çok farklı tedavi yöntemi farklı doktorlar tarafından uygulanır. Size aynı gelen braketlerin bile onlarca farklı çeşidi vardır. Bunlardan hangisinin kullanılacağı doktorun alışkanlıkları ile ilgilidir. O yüzden sok doktor değiştirmek sizin açınızdan talihsizlik olmuş. Bizim çalışma sistemimizde malzemeler bize ait oluyor. Varsa hastaneden alacağınız başlangıç modelleriniz ve başlangıç dosyanızla kliniğimize gelin ne yapabiliriz beraberce değerlendirelim.

Soru;

Ümitköy Ankara
Ortodonti tedavi ihtiyacı var mı tetkik ve sonrası için uzman klinik adresine ihtiyacım var kızım 14 yasında teşekkürler.

Cevap;

Yerimiz olgunlar caddesinde. Karanfil sok üzerinde park yerleri mevcut. Muayene için geldiğinizde aracınızı rahatlıkla park edebilirsiniz. İlk ortodonti muayenesinden sonra da nasıl bir tedavi öngördüğümüzü ayrıntısıyla açıklarız. Saygılar.

Soru;

Yenimahalle Ankara
merhaba ben 17 yaşındayım on üst dişlerimden soldakinde çarpıklık var alt dişlerim düzgün sadece ust dislere tel taktırmak istiyorum bu mümkün mudur fiyat aralığını merak ediyorum sorularımı cevaplarsanız mutlu olurum teşekkürler

Cevap;

Genelde sadece üst ya da sadece alt çeneye ortodontik tedavi olmuyor bir çok vakada çenelerden birinde gözle görülür bir problem olmamasına rağmen çene ilişkilerini ayarlamak için yine de tel takmak gerekebiliyor. Çünkü estetikten daha önemli olan sağlık çok güzel dişleriniz olmasına rağmen dişleriniz birbiriyle iyi kapanmıyor ve besinleri iyi çiğneyemeyip ısıramıyorsanız çok anlamlı olmayacaktır gördüğünüz tedavi.

Soru;

Çankaya
Bende emekli bir diş hekimiyim. Kızım için ortodonti randevusu almak istiyorum?

Cevap;

Tabi ki de eğer telefon numaranızı bırakırsanız sizi arayıp müsait olduğunuz en kısa güne ortodonti randevusu ayarlayabiliriz. Ya da 0312 236 04 16 numaralı klinik numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Soru;


Hocam, 9 yaşındaki oğlumun alt çene ileriliği var. Ankara Üniversitesinden randevu aldık ancak tedavi sırası 2 yıl sonra gelecek. Çocuk 11 yaşında olacak. Tedavi için geç kalmış olur muyuz? Tedavi ne kadar sürer? Sizin merkezinizde tedavi ücreti ne kar? Teşekkürler.

Cevap;

El bilek filmi gibi özel filmlerle hastaların büyüme gelişim döneminin hangi aşamada olduğunu değerlendirip çene ileriliği ya da geriliği gibi problemlerin tedavisine ona göre başlıyoruz. Genelde de büyüme gelişimin atılım yaptığı dönemlerde tedavi girişiminde bulunuyoruz.  O yüzden film olmadan bir şey diyemeyeceğim ama erkek çocuklarda 11 yaş ideal olabiliyor. Ama şunu da unutmamalısınız ki alt çene ileriliği sorunları ki buna ortodonti de sınıf 3 malokluzyon deniliyor eğer kalıtımsal ve şiddetli boyutlardaysa tedaviye yam cevap vermiyor ve kesin çözümü 18 yaşından sonra çene ameliyatları ile alıyoruz.

Soru;

 Merhaba Öncelikle hakkınızda bilgi rica ediyorum. 12 yaşında kızımda üst çene darlığı tespit edildi (semt polikliniğinde) tespitin teyidi ve tedavi için araştırma yapıyorum. Bu hususta bilgi ve ilginizi rica ediyorum. Saygılarımla

Cevap;

Merhabalar öncelikle ilginiz için teşekkürler benim adım Enver Akın Özkan. Ortodonti uzmanıyım. Gülhane Askeri Tıp Akademisinde uzmanlık eğitimimi aldım. Uzun yıllar Türk Silahlı Kuvvetlerinin çeşitli sağlık kuruluşlarında diş hekimi ve ortodontist olarak görev yaptıktan sonra halen Kızılay Ankara da ki ortodonti kliniğimde özel olarak çalışmaktayım. Kızınızı eğer muayenehaneme getirseniz size çene darlığı ve diğer problemler ve tedavisi konusunda memnuniyetle ayrıntılı bilgi verebilirim. Dr.Akın Ortodonti Olgunlar Kitapçılar Caddesi 2/16 Kızılay Ankar

Soru;

Dislerimde kucukken antibiyotik kullanimindan dolayı diş taşı vardi ön disleeimde onları temizllettim simdi tel taktirmak istiyorum acaba engel olur mu yani dolgu uzerine tel takılır mı yardimci olursanız :)

Cevap;

Bir engel olmaz bazen dolgu ya da porselen kaplamalar, amalgam dolgular üzerine braketler tam yapışmıyor. Bunlar için özel yapıştırıcılar kullanılıyor ya da dolguda braketlerin geleceği yerlere ufak pürüzlendirmeler yapılıyor. Sonuçta yine de çıkarsa tekrar yapıştırmak mümkün. Bir şekilde ortodontik tedavi görebilirsiniz.

Soru;

Ankara/ Çankaya
selam, 11 yaş kız çocuğuna diş teli taktıracağım ortalama tedavi süresi kaç aydır ve ortalama fiat ücreti nedir. çalışan devlet memuruyum, indiriminiz varmıdır, veya devlet karşılıyor mu karşılıyorsa ne kadarını karşılıyor. Teşekkürler saygılar

Cevap;

Ortalama tedavi süresi 1-1.5 sene civarında sürmektedir. Özeldeki ortodontik tedavileri genelde devlet karşılamıyor fakat bir devlet hastanesinin ortodonti bölümünde 3 doktor imzalı birisi ortodontist olmak zorunda ‘Tedavisi estetik amaçlı değil sağlık açısından gereklidir.’ Şeklinde dışarıda yapılması uygun raporu alınabilirse bir miktarını devlet karşılıyor.

Soru;

Ankara dikmen öveçler
diş yamukluğunu gidermek için şeffaf braketin ücretini ve ne kadar zamanda düzelebileceğini öğrenebilir miyim

Cevap;

Tedavi süresi kişiden kişiye değişiyor. Bazı tedaviler 3-4 ay da sonlanırken bazen de 2-3 yıl bile sürebiliyor. O yüzden sizde ne kadar sürer görmeden bir şey söylenemez. Şeffaf braketler normal braketlerden 300 Dolar kadar daha pahalı. Tedavi ücretleri için ise TDB rehber fiyat tarifesine bakabilirsiniz. Buradan ortalama bir fikir alırsınız.

Soru;

Ankara / Altındağ/ Aydınlıkevler
Benim üst dişimde bozukluk var sol tarafta tel taktırmak istiyorum fiyatı ne kadardır acaba?

Cevap;

Sadece sol tarafta olsa tel tedavisi ağızın tamamına uygulanmaktadır genelde.  Fiyatta tedavi süresi ,braket tipi gibi birçok faktöre göre değişmektedir. 1000 TL ile 5000 TL arasında bir fark söz konusu olabilir. Burada en iyi yöntem yanılmadan bir ortodonti doktoruna muayene olmaktır. O size maliyeti ve süreyi sizi gördükten sonra söyleyecektir.

Soru;

Ankara/ Temelli
Oğlum 16 yaşında ağzı açılmıyor çenenin sol tarafından kaynaklı ağzı çok az açılıyo ilk bebek dişleri çıktığında fark ettik iki sefer ameliyat oldu ilkinde distraktör takıldı sadece biraz şekil düzeldi ikincide silikon koyuldu egzersiz verdiler etki etmedi hala aynı lütfen bana yardımcı olun

Cevap;

Bu tarz sıkıntılar multidisipliner yaklaşım gerektirir. Yani hem ortodonti hem diş protez hem çene cerrahisi işin içine girebilir ve ortak çalışmaları gerekebilir. O yüzden size tavsiyem Ankara, Gazi, Hacettepe gibi diş hekimliği fakültelerine başvurmanız yönünde olacaktır. Buralarda çok daha faydalı bir yaklaşım alabilirsiniz. Öteki türlü bir kopukluk söz konusu olabilir.

Soru;

Ankara Ümitköy

Merhaba, benim problemim gülüş estetiğiyle alakalı üst çenemdeki dişlerim sıralı fakat alt çenemle üst çenemi kapatınca bir yamukluk olduğunu fark ettim ve bende dişlerimi göstererek gülmek istiyorum bunun niçin nasıl bir tedavi gerekir ayrıca çene eklem problemimde var yani sürekli çenem kıtlıyor yemek yerken konuşurken esnerken yardımcı olur musunuz ? Bilgi almak istiyorum fiyatıyla da ilgili ayni zamanda, şimdiden teşekkürler.

Cevap;

Çene eklemi problemleri, kıtlama sesleri gibi sorunlar tedavi edilmezse geri dönüşümsüz hasarlara neden olabilmektedir. Bunun için hastanın eklemleri varsa gömük yirmi yaş dişleri, diş sıkma sorunları değerlendirilmelidir. Çene kaymaları ve orta hat problemleri de kapanış sorunlarından kaynaklı olabilir bunların çapraşıklıklarla çok ilgisi yoktur ortodontik ve gerekirse çene cerrahisi olarak muayene edilmelidir.

Soru;

Yarım Kalan Ortodontik Tedavileri, Yarım Kalan Diş Teli Tedavisi

Ankara Keçiören
Gazi Hastanesi Ortodonti bölümünde devam eden ortodontik tedavimi yarıda kesmek zorunda kaldım. Devam edebileceğim bir yer arıyorum. Yeriniz nerede?


biz yeni taşındık diş teli tedavim bitti ama taşınmadan dolyı çıkaramadık diş telimin çıkarılmaı ve kalıp oluşturmasının maliyeti ne kadar olur?

Cevap;

Bizim ortodonti kliniğimiz  Olgunlar caddesi 2/16 Kızılay da. 0312 236 04 16 numaralı telefondan muayene için randevu alabilirsiniz ve iİlk muayeneye gelirseniz bundan sonra ki tedaviniz konusunda fikir verebiliriz. 

Soru;

Ankara Pursaklar
Dişe tel takılacak fiyat verebilir misiniz acil.

Cevap;

Diş teli fiyatları geniş bir yelpazede değişmektedir. Vakaya göre 800 TL ye de tedavi vardır 6000 TL ya da Türk Diş Hekimleri birliği rehber fiyat tarifesini araştırabilirsiniz. Ama size tavsiyem muayene olmadan alacağınız her fiyat sizi yanıltır. 0312 236 04 16 numaralı telefonumuzdan ücretsiz ortodonti muayene randevusu alabilirsiniz.

Soru;

Ankara Mamak
dişlerimde çarpıklık var arka kısımda diş fazlalığı var konuşmama engel oluyor ne yapmam lazım.

Cevap;

Dil konumu konuşmayla çok yakından ilgilidir. O yüzden çarpıklık ya da fazla dişler gibi dişsel sorunlar ortodontik tedavilerle düzeltildikten sonra konuşmanızda muhakkak bundan etkilenecektir. Konuşma sorunlarının bir çok farklı komponenti olabilir. Dişler sadece bunlardan biridir. Yumuşak doku sorunları, dil ve çiğneme kasları, dudaklar v.b. konuşmayı etkiler o yüzden dişlerin düzelmesi tamamen konuşmanın düzeleceği anlamına da gelmez.  Bazı sorunlar konuşma terapisti ve ortodonti uzmanının beraber çalışmasını da gerektirir. Bu konuda yapılmış özel retainerlar, castillo morales gibi spesifik apareyler mevcuttur.

Soru;

Ankara/Bala
Ben 19 yaşındayım .Üst dişlerime tel taktırmak istiyorum daha önce gazi üniversitesine başvurdum ama sıra gelmedi. Ücretin ne kadar olduğunu tam olarak öğrenmek istiyorum. Hukuk 1.siniftayim bu yıl tel taktırsam mezun olana kadar çıkar mi??Ve ücreti ne kadar? Şimdiden teşekkürler.

Cevap;

Ortodontik tedavilerde üst ,alt ayırmıyoruz genelde hiç problem olmamasına rağmen iyi bir kapanış ilişkisi sağlamak için alta da tel takmak gerekebiliyor. Sonuçta üst ve alt çenenin uyumlu olması gerekli. Tel tedavileri ortalama 1-1.5 sene sürüyor ama bundan çok daha az ya da fazla süren tedavilerde var fakat tahmin ediyorum ki mezun olana kadar rahatlıkla çıkar. Ücret ve süre konusunda sizi muayene etmeliyiz.

Soru;

Ankara' Keçiören
Merhaba ben fiyat öğrenmek istiyorum alt dişlerde bir problem yok fakat üst köpek dişlerinin düzeltilmesi gerekiyor bunun için bir Fiyat almak istiyorum maile cevap verirseniz fotoğraf göndererek daha net bilgi sahibi olmuş oluruz

Cevap;

Bilgisayarlı sefalometrik film analizi

65,75

71,01

Antero Pasterior Sefalometrik Film Analizi (Frontal Film Analizi)

50,93

55,00

Kemik Yaşı Tayini

27,78

30,00

Ortodontik Fotoğraf

23,15

25,00

Ortodontik Fotoğraf Tetkiki

18,52

20,00

Ortodontik Model Yapımı

37,04

40,00

Ortodontik Model Analizi

23,15

25,00

Ara Dönem Sefalometrik Film Analizi

46,30

50,00

Ara Dönem Model Yapımı

37,04

40,00

Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi

757,60

818,21

Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi

906,91

979,46

Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi

1.209,20

1.305,94

Sabit Kapanış Yükseltici Tatbiki (Kısa Süreli)

50,93

55,00

Lingual Teknikle Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi

822,39

888,18

Lingual Teknikle Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi

997,56

1.077,37

TDB Ankara Ortodonti Fiyatları ( Ankara ve 1. Sınıf iller için Geçerli). Liste biraz daha uzun ayrıntılı listeye TDB sayfasından ulaşabilirsiniz.  Ama bunlar rehber fiyatlar.  Bir ortodontik tedavi bir çok farklı tedavi parçasından oluşuyor ve hekime göre de fiyatlar değişiyor.  O yüzden en sağlıkı fiyat tespit yöntemi direkt muayeneden geçiyor.

Soru;

Mamak Ankara
Ben yaklaşık 1.5 senedir ortodonti tedavisi görüyorum. Gittiğim diş hekimi ile sorunlarım oldu. Bu yüzden başka bir diş hekimi ile görüşmek istiyorum. Başka diş hekimi ile başlanılan tedaviye devam ediyor musunuz ? Kontrole gelebilir miyim ?

Cevap;

Başka bir ortodontistin başladığı tedaviye devam için zaruri şartların oluşması gerekiyor. Etik olarak zor duruma düşmemek ve hastaları da mağdur etmemek için. İlk muayene çağırıyoruz ve ortodonti tedavisine başlayan doktorla mümkünse  iletişime geçmek istiyoruz. Bu hem yarım kalan ortodontik tedaviye nasıl devam edeceğimizi öğrenmemizde fayda sağlıyor hem de başlangıç datalarını elde etmemize.

Soru;

Ankara / Merkez
ben 13 yaşındayım ve doktorum bana 8 ya da 9 yaşımda çene darlığı var dedi ve bu senede yine kontrole gideceğiz eğer bana diş teli takılması gerekir ise 13 yaş için tel fiyatları ne kadardır beni bilgilendirebilir misinin e-mail adresime cevap olarak atarsanız çok sevinirim.

Cevap;

Ortodontik tedavi ücretleri yaşa göre değil uygulanacak tedaviye göre belirlenmektedir. İlave ağız içi apareyler, enselik denilen headgear ya da yüz maskesi kullanımı, çene genişletmede kullanılan aparey tipi ücreti etkilemektedir. Tedavi süresi de fiyat belirlemede önemli bir faktördür.

Soru;

Ankara Çocuk Ortodontisi Uzmanı,
11 yaşındaki kızımın üst çene önde. Çenede darlık var. Tedavisi konusunda görüşmek istiyorum.

Cevap;

Tabi darlık miktarını değerlendirip kapanış ilişkisine göre bir tedavi planlıyoruz. Öncelikle darlığın nedenlerini sorguluyoruz. Ağız solunumu bu yaş çocuklarda önemli bir çene darlığı nedeni olabiliyor. Eğer çocukta gece horlama, hep ağızı açık durma ve uyuma gibi sorunlar varsa K.B.B uzmanından bir konsültasyon isteyebiliyoruz.  Çünkü büyüme gelişim dönemindeki çocuklarda ağız solunumu ağız için de istenmeyen başın değişimlerine neden olup çene darlığına neden olabiliyor. Geniz eti, kronik burun ilthapları , geniz eti ağız solunumundan sorumlu alabiliyor. Ayrıca yine çene darlığına neden olan parmak emme gibi alışkanlıklar hep tedavi öncesi analiz ediliyor.

Soru;

Ankara Çayyolu
Merhaba, ben bundan 3 yıl önce Antalya da bir Plastik Cerrah tarafından üst çene ilerletme ameliyatı oldum ve maalesef bir komplikasyon gelişti ve soldaki mini plak görünmeye başladı ağzımın içinde. Dr uma söylediğimde ,mini plakların çıkarılması gerektiğini söyledi, ancak bunu bana ilk muayenede asla belirtmemişti. Dr um ayrıca ameliyat esnasında üst damağıma zarar verdi ve bir sürü aksaklık. Bu sebeple kendisine olan güvenimi yitirdiğim için mini plaklarımın çıkarabilecek başka bir hekim arayışına girdim. Siz bu tür işlemleri yapıyor musunuz. Sigorta bunu karşılar mı? Karşılamazsa bunun ücreti, ortodonti merkezinizde ne kadara mal olur. Bilgilendirilirsem sevinirim.

Cevap;

Bu tarz şeyleri ameliyat öncesi sizi takip eden ortodonti uzmanınız ve ene ameliyatınızı yapan plastik cerrahınızla değerlendirmeniz en sağlıklısı olur diye düşünüyorum. Ama iletişimi tamamen kopardıysanız tedavi öncesi ve sonrası tüm film, tomografi model gibi kayıtlarınızla bize başvurursanız en azından bir yönlendirme ve fikir verebiliriz.

Soru;

Lingual Ortodonti, Ankara gizli diş teli

Abidinpaşa/Mamak/Ankara
İçten takılan tel çocuk 14 ve 16 yaşında

Cevap;

Lingual ortodonti bazı vakalarda işimize çok yararken bazen de tedaviyi olanaksız hale getirip zorlaştırabiliyor. Genelde erişkin ortodontisinde tercih ediyoruz. O yüzden içten diş teli çocuklarınız için uygun mu değil mi görmeden bir şey diyemiyorum. Dil alanını sınırladığı için çocuklarda çok zor tolere ediliyor. Estetik olarak normal diş teli kullanmak istemiyorlarsa diş renginde olan porselen diş tellerini tercih de edebiliyoruz.

Soru;

Ankara Çankaya
Dişime hangi tür tel uygun olur fikir almak için gelmek isterim. İlk muayene ücreti ne kadardır?

Cevap;

İlk ortodonti muayenesinden bir bedel talep etmiyorum.

Soru;

Eskişehir
14 yaşında bir kardeşim var. Diş yapısı biraz bozuk. tedavinizin fiyatını öğrenebilir miyiz? Ona göre Eskişehir’den geleceğiz. Teşekkürler...

Cevap;

İnanın muayene etmeden bir şey söylenemez ama şehir dışından yazdığınız için size genel olarak ortodontik tedavilerin 1-1.5 sene civarında sürdüğünü ve aylık kontrol gerektirdiğini söyleyebilirim. TDB rehber fiyat tarifesini incelerseniz ortalama fiyatlar konusunda bilgi edinebilirsiniz. Alt üst sabit ortodontik tedavi ücretleri 3500-5500 TL arası değişmektedir. Taksit seçenekleri olabilmektedir. Ama bunlar kesinlikle net değildir .Hiç bir hekim sizi muayene etmeden sağlıklı bilgi veremez internetten ortodonti fiyat araştırması yapmak sizi yanıltır.

Soru;

Elvankent-Etimesgut/Ankara


2003 Mart ayı doğumlu oğlumun diş teli tedavisine ihtiyacı olduğu söylendi. Alt ve üst ikisine birden tel takılacak. Şeffaf tel istiyoruz. Adres ve fiyat bilgisi istiyorum. Tşk.

Cevap;

Ortodonti polikliniğimiz Olgunlar Caddesi 2/16 Kızılay Ankara adresinde bulunmaktadır. Fiyat olarak görmeden yorum yapmak yanlış olur. Muayene edip ayrıntılı bilgi verebiliriz. Ortodonti muayenesi için 0313 236 04 16 numaradan randevu alabilirsiniz.

Soru;

Ankara
merhaba bundan 3,5 yıl önce ortodonti tedavisi yaptırdım yirmilik dişlerimden dolayı dişlerimin bozuldu ,tekrardan ortodonti tedavisi mi yaptırmam gerekir ?

Cevap;

Biz prensip olarak ortodontik tedavi gören hastalarımızın şikayetleri olsun ya da olmasın tüm 20 yaş dişlerini genellikle çektiriyoruz. Çünkü 20 yaş dişleri olumsuz sonuçlar doğurabiliyor her ne kadar aksi araştırmalar olsa da çapraşıklıklara neden olabiliyor. Sizin durumunuzda öncelikle 20 yaş dişlerinizin çekimi sonra da çapraşıklık durumuna göre yeniden tedavi gerekli. Eğer şiddetli bir problem yoksa kısa süreli braket ile sabit ortodontik tedavi ya da invisalign , orto clear gibi şeffaf gözükmez plaklarla ortodontik tedavi seçenekleri mümkün.

Soru;

Kayseri
Merhaba, Sizi Ankara ortodonti tavsiye ettiler. Bir akrabamız size tedavi yaptırmış ve önerdi.  Ben içten tel takılması konusunda fiyat alacaktım ve Şeffaf Plaklarla ile ilgili ortalama fiyat söyleyebilirseniz duruma göre Kayserinden geliyor olacağım. Kolay Gelsin

Cevap;

Öncelikle ilginiz için teşekkürler ama inanın sizi göremeden fiyat veremem normalde hastalarımızı muayeneye çağırıyoruz ama şehir dışında olmanız nedeniyle eğer bana maille dişlerinizin resimlerini gönderirseniz net olmamak kaydıyla kabaca bir fikir verebilirim. Klinik olarak TDB fiyat tarifesi ortalamalarında çalışıyoruz.

Soru;

Çankırı merkez


Hocam benim alt çene ortadaki dişlerin kendiliğinden açılma yaptı ve sanki bir dış kırılmış gibi duruyor ve özele gittim 3000 TL istedi ama durumum o kadara müsait değil lütfen bir yardımcı olun bu konuda tel takma fiyatlarının ne kadar diğer dişlerin 10numarada olmasa 9 numara yani iyi dönerseniz sevinirim

Cevap;

3000 TL ortodontik tedavi için aslında uygun duruyor. Tabi sadece alt çeneye mi tel takılacak yoksa alt üst mü olacak. Başka problemlerde var mı? Bunların hepsini muayene ederek değerlendirmemiz lazım.

Soru;

ANKARA- Ümitköy
Merhabalar 15 yaşında Ortadonti tedavisine ihtiyacı olan bir kızım var. 3 yıl önce Ankara Üniversitesinde başladığımız tedaviyi damaklığı kullanamadığı için sonlandırdık. Tedaviye devam etmek istiyoruz. Konu hakkında desteğinizi bekliyorum

Cevap;

Bazen çocuklarda ortodontik tedavilerle ilgili uyum problemleri yaşayabiliyoruz. Bu bazen tedavinin zorluğundan bazen de iletişim eksikliğinden kaynaklanıyor. Sonuçta o kadar maddi, manevi emek verilen uzun tedaviler yarım bırakıldığı için boşa gidiyor. Bizde hasta ile iş birliği çok önemlidir.

Soru;

Ankara Altındağ
Çenesinde ortadontik bir bozukluk var. 11 yaşında erkek çocuk. Bir çok yerde büyük bir problem olduğunu yapamayacaklarını söylediler büyük ortodonti hastanelerine gitmesi gerekiyormuş. Ama 3yıl sonraya gün veriyorlar detaylı bilgi verebilir misin?

Cevap;

Tabi hastayı bir muayene etmek gerekli ama sizi diş hekimliği hastanelerinin ortodonti bölümlerine yönlendirdiklerine göre sanırım ortognatik cerrahi dediğimiz yani çene ameliyatı gerektirecek bir iskeletsel problem söz konusu. Bu tarz sıkıntılar özelde de yapılabiliyor ama hastane şartları gerektirdiği için biraz pahalıya mal olabiliyor. Zaten bu ameliyatları da 18 yaşından sonra tercih ediyoruz.  Yani ameliyat kesinse tedavisine 3 yıl sonra başlamasında bir sorun yok bence

Soru;

Ankara/Etimesgut
Merhabalar, 28 yaşındayım. Sağ üst köpek dişim 17 yaş civarında, yerinde süt dişi olduğu için, damağımda çıktı. Süt dişim şu an kuvvetli bir itim olursa sallanabiliyor. Köpek dişinin aslî yerine gelmesiyle ilgili bir operasyonun tahmini ne kadara mâl olabileceği hususunda bilgi rica ediyorum. Not: üst sağ ve sol azı dişlerimden iki tanesi kanal tedavisi sonrası kırıldı, bir azı dişte de çürük var. Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar... Saygılarımla

Cevap;

Süt dişinin alınıp bir ortodontik tedavi ile yerine gelmesi gerekiyor. Bu tarz problemlerde bir sıkıntı olmamasına rağmen alt dişlerde kapanış ilişkisini sağlama adına genelde tel takmak gerekiyor. Ortalama olarak 1-1.5 sene civarı sürecek tedaviler. Tabi tedavi öncesi ağızın tamamen sağlıklı ve problemsiz olması gerekli klinik ve radyolojik olarak muayene edilip tüm çürük ve kırıkların onarılması şart. Fiyat olarak 2360416 numaralı numaramızdan randevu alıp geldiğinizde yüz yüze iken daha net bilgi verebiliriz.

Soru;

Çene Darlığı

Antalya/Alanya
çene darlığı var o yüzden tedavi olmam lazım ve ekstra dişlerimin hiç birinin düzgün olması için  gerekli işlemler yapılmasını istiyorum.

Cevap;

Çene darlığının bir çok sebebi olabiliyor. Tedavisi de gayet mümkün. İki parça olan üst çene kemiği özel ortodontik aygıtlarla genişletilebiliyor. Bu aygıtlar kişinin yaşına ya da kapanış ilişkisine göre değişik formada olabiliyorlar. Çene genişletmeyle beraber tel tedavisi de beraber yürüdüğünden tabi dişlerde olması gerektiği gibi düzgün sıralanabiliyor.

Soru;

Ankara Yenimahalle emniyet mahallesi
Merhabalar 22 yaşındayım ve üstten gelen bir dişim var ortodonti tedavisiyle ne kadar sürede düzelir ve ne kadara mal olur bilgilendirir misiniz lütfen şimdiden teşekkürler

Cevap;

Tedaviler genellikle 1-1.5 sene civarı sürüyor. Fiyatta TDB fiyat tarifesine göre kısa süreli ortodontik tedavi olarak 1000 TL den başlayıp çok yukarılara çıkabiliyor.

Soru;

Keçiören
Doktora bir sorum olacaktı. 24 yaşındayım arka dişlerimde tek taraflı çapraz kapanış var. İlk sorum üst çene genişletmesi gerekir mi? İkinci sorum invisalign tedavisi ile düzeltilebilir mi yoksa sadece braketlerle mi düzeltilebilir?

Cevap;

Çapraz kapanışının sebebine bakmak gerekli tek taraflı da olsa genelde bizim için önemli bir sıkıntı. Üst çeneyi genişleterek ya da dişlerle oynayarak tedavisi mümkün. Eğer şiddetli bir darlığınız varsa invisalign türü şeffaf plak tedavileri çok etkili değil. Çünkü biz kemiksel olarak bir genişleme istiyoruz.

Soru;
adana
merhaba. ben 20 yaşında birisiyim. şöyle bi sıkıntım var; s,ş,z,c,ç harflerini söyleyebiliyorum ama dudaklarım yanlış şekil alıyor. mesela sağ tarafı kapalı kalıp sol taraf açık kalacak şekilde çıkıyor. üst ön dişlerim alt önlere göre önde ve açık kapanış var. bu sebepten dolayı mıdır yoksa ne olabilir? ne yapmam gerekli? yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler.

Cevap;

Konuşma sorunları ile diş yapısı ve ortodontik problemler yakından ilgili ancak konuşmayı etkileyen tek faktör dişler de değil. O yüzden açık kapanışın düzelmesi konuşmayı muhakkak etkileyecektir fakat tam anlamıyla çözüm olacak mıdır? Kesin bir şey söylenemez bu tarz sorunlarda ortodonti ve konuşma terapistleri bereber çalışma yürütürler.

Soru;

Ankara cebeci
merhabalar. Ben ortodonti muayene olmak için gelmek ve randevu almak istiyorum. Sorunum  gülüş estetiği ile ilgili. Gülerken dişlerimi saklamak zorunda kalıyorum.  Üst dişlerim alt dişlerimi çok örtüyor, Alt çenem gerede kalıyor. Ancak ilk muayenede bir ücret var mı?

Cevap;

Sanırım erişkin bir hastasınız. Gülüş estetiği denilen kavram hem dişleri hem dudakları hem diş etlerini hem orta hat sorunlarını gibi gibi bir çok farklı problemin beraber değerlendirilmesi gereken bir kavram. Gülerken dişlerimi saklamak zorunda kalıyorum sözünüzden anlaşıldığı gibi kişiyi hem sosyal hem psikolojik olarak etkileyebiliyor. Sonuçta derin kapanışınızın ve gülüş probleminizin her yaşta tedavisi mümkün.

Soru;

Ankara Ortodonti Öneri

Kayseri
Merhaba ben şu anda hareketli aparey kullanıyorum yaklaşık 3 ay oldu ve dişlerimde harika bir değişim var. Ankara’da yaşayan kuzenime de tavsiye ettim ama Ankara’da bu apareylerden yapılıyor mu bilmiyorum bana yardımcı olabilir misiniz?

Cevap;

Tabi ki de yapılıyor ?. Eğer kuzeniniz bizimle 0507 788 06 00 numaralı telefonumuzdan iletişim kurarsa ona memnuniyetle yardımcı olabiliriz.

Soru;

Yer Darlığı

Ankara Merkez
4 6 numaralı dişlerin yan yana 5 numaralı dışı yeni çıktı doktorum plak tedavisi önerdi sizce ne yapmalıyım önerileriniz açığın 13 yaşındayım

Cevap;

Anladığım kadarıyla bir yer darlığı söz konusu 5 numaralı diş için ağızda yer yok dolayısıyla da düzgün süremiyor. Bu problem çoğunlukla erken süt dişi kayıplarında yer tutucu yapılmamasından kaynaklanır. İlk süren daimi dişler olan 6 yaş dişleri kaybedilen süt 5 numaralı dişlerin yerine doğru hareket eder ve 11-12 yaşlarında sürecek olan daimi 5 numaralı dişin yerini kapatır. Bu problemin tedavisinde bir çok ortodontik tedavi seçeneği vardır ve hangisinin uygun olacağı hastanın yaşı, diğer dişlerin durumu, kapanış ilişkisi gibi değişik faktörler göz önüne alınarak karar verilir. Diş çekimli tedavi, çene genişletmesi, molar distalizastonu gibi çok farklı yöntemler vardır.

Soru;
Amasya/Taşova
İyi günler oğlum Tosya ilçesinde özel bir diş polikliniğinde tedavisi başladı yaklaşık 2 yıl kadar sürdü daha sonra bizim tayinimiz nedeni ile Taşova ilçesine geldik. Senelik kontrolleri var idi ama bir türlü benim işim nedeniyle bu kontrolü yaptıramadım. şu an ağzındaki tellerde deformeler oluştu ben tedavi için veya kontrol için tekrar Tosya ilçesindeki polikliniğimi gideceğim yoksa yeni bir tedavi başlatmak için sizden randevu almam mı gerekiyor.

Cevap;

Ortodontik tedaviler devam isteyen tedavilerdir yani mümkünse size tavsiyem tedavinize başlayan ortodonti uzmanının tedavinize devam etmesidir. Zaten ortalama ayda bir kontroller olduğu için ve hafta sonları da çalışıldığı için şehir dışı hastalarda tedavinin devamı genelde çok sorun olmuyor. Yeni bir yerde tedaviye başlamak maddi ve manevi yönden sizi üzebilir. Eğer doktorunuzdan ve tedavinin gidişatından bir sorun yaşamıyorsanız tedavinize ilk başlayan ortodontist tedavinizi bitirsin derim.

Soru;

Ters kapanış ( cross bite)

Ankara Keçiören
Dişlerimde ters kapanış problemi var bunun tedavisi için randevu talep ediyorum.

Cevap;

Ters kapanış hem estetik hem sağlık açısından önemli bir ortodontik sorundur. Büyüme gelişme çağında tespit edilirse özellikle bir ve ya birkaç dişi ilgilendiren ters kapanışlar acil bir ortodontik tedaviyle gende sorunsuz çözümlenir. Ama tedavi edilmez ise erişkin hastalarda iskeletsel karakter kazanıp çene ameliyatlarına bile gerek duyulabilmektedir.

Soru;

Pursaklar Ankara
Gelecek ay yurt dışına gideceğim kopek dişimin bir tanesi çıkacak yer bulamadığı için dişimi sıkıştırıyor. Yerinizi öğrenebilir miyim ve çok bekler miyim bu sorunu halletmek için. Bir de ücret konusunda beni aydınlatırsanız bu tarz bir operasyon için sevinirim

Cevap;

Ortodontik tedaviler için bir ay çok az bir süre ve herhangi bir ortodontik tedaviyle bu sürede sonuç almanız mümkün değil. Başka tedavi alternatifleri olabilir zirkonyum, protez gibi. Ama dişinizde çok büyük bir çürük, kırık gibi bir deformite yoksa kesinlikle böyle bir suni protezin içine girmeyin. Uzun yıllar o dişi kullanacağınızı düşünürsek zararlı çıkarsınız. Size ortodonti doktoru olarak tavsiyem acele etmeden yırt dışından dönüşte ortodontik tedavi yaptırmanız olacaktır.,

Soru;

Açık Kapanış ( open bite)

ANKARA SİNCAN/YENİKENT
Hocam benim alt ve üst çenelerde bulunan dişlerim birleşmiyor. Hocam bunu tedavisi mümkün mü? ve maddi boyutu ne oluyor hocam dişlerim yüzünden konuşmalarımı kimse anlamıyor psikolojim çok ciddi şekilde bozuk durumda öğretmenlik e hazırlanıyorum bu konuşma ile nasıl öğretmen olacaksın diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum lütfen bu konuda beni bilgilendirir misiniz şimdiden teşekkür ederim

Cevap;
Açık kapanış hastalarında normalde bazı sesleri çıkarırken üst kesici dişlerin arkasında konumlanması gereken dil ucu dişler arasına girdiği için bozulmalar olabilir. Tabi unutmamak gerekir ki bu yıllar alan bir problem olduğu için açık kapanışın düzeltilmesi sorunun tamamen eski haline geleceği anlamına gelmez. Konuşma sorunları ortodonti ve konuşma terapisi ile beraber tedavi edilmelidir. Açık kapanış sadece ortodontik tellerle düzeleceği gibi ortodonti ve çene cerrahisi kombinesi ile de düzelebilir bu problemin kaynağına bağlıdır.

Soru:

Ankara Çankaya
Merhabalar, dişlerimde şekil bozukluğu, dişler arası boşluklar mevcut. Randevu almak istiyorum tedavi için. Teşekkürler.

Cevap;

Dişlerde şekil bozuklukları. Ortodontik  tedavi sonra bonding, zirkonyum, lamina gibi istemlerle giderilebilir. Dişler arasındaki boşluklarda aynı şekilde.  Sonuçta istediğiniz estetiğe ulaşabilirsiniz.

Soru;

Mini Vida

Adana
Diş telleri takılırken vida takılıyormuş peki her tel takılana mi takılıyor vida yoksa doktor mu belirliyor

Cevap;

Ortodonti de mini vidalar çok çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Ama genel olarak kuvvetin destek aldığı bir dayanak olarak işlev gördükleri düşünülmelidir.  O yüzden kuvvet ihtiyacına ya da dayanak dişlerin hareket edip etmemesinin istenmesine göre ortodonti uzmanınca kullanımı değişir. Sonuçta her vakada kullanılmazlar.

Soru;

Ankara
ikiz kızlarım var gitmediğim diş hastanesi az kaldı hepsi de ortodonti diyor çok pahalı ve uzun süren tedavi işimi bırakıp ilgilenmem zor oluyor nasıl öneriniz olur bana.

Cevap;
Tabi görmek lazım kızlarınızı bir kere. Sonra yorum yapabilirim. Ama şunu söylemeliyim bazen özelde yapılan tedavilerle devlet kurumunda yapılan tedavilerde maliyet yönünden özel bir kurum daha avantajlı olabiliyor. Bir randevu esnekliği ve bekleme süresi de düşünülürse avantaj özellikle 18 yaşından büyük hastalar için artabiliyor. Müsait olduğunuz bir gün gelirseniz iki kardeşe uygun bir maliyet çıkarır ve taksit seçeneklerini sunarız ona göre değerlendirirsiniz. Saygılar

Soru;

 ANKARA/Çankaya
Diş teli taktırmayı düşünüyorum. Bu konuda uzman bir ortodontist ile görüşmek istiyorum.

Cevap;

Memnuniyetle ortodonti uzmanı olarak size yardımcı olabilirim. Olgunlar caddesi 2/16 Kavaklıdere klinik adresimiz. 0312 236 04 16 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

Soru;

Ankara Ortodonti Doktorları


Dişlerim de açık kapanış sorunu var. Alt ve üst ön dişlerim birleşmiyor. Üst öndeki 4 tane dişlerimin yanındaki azı dişlerim diğer dişlerimden biraz daha yukarıdan çıkmış. Aslında ben dişlerimin görüntüsünden memnunum beni rahatsız etmiyor. Beni rahatsız eden durum ön üst ve ön alt dişlerimin birbirine değmemesi. Birde benim 20 lik dişlerim çıkmaya başladı. 10 gün önce sağ taraf da ki 20 lik dişlerimi aldırdım. Benim çıkan bu 20 lik dişlerimin, diğer dişlerimi biraz öne doğru kaydırdığını düşünüyorum. Çünkü dilimin kenarlarına yanlardaki dişlerimin izleri çıktı. Hatta bazen konuşurken zorlanıyorum galiba dilim dişlerime takılıyor. Bazen yanağımı ısırıyorum. Sadece bu sebeplerden dolayı tel taktırmak istiyorum ama tel taktırdığım zaman, yukarıda bahsetmiştim. (Alt ve üst ön dişlerim birleşmiyor. Üst öndeki 4 tane dişlerimin yanındaki azı dişlerim diğer dişlerimden biraz daha yukarıdan çıkmış. Aslında ben dişlerimin görüntüsünden memnunum beni rahatsız etmiyor.)Tel taktırınca üst öndeki 4 tane dişlerimin yanındaki azı dişlerim de diğer dişlerimle aynı hizada mı olur ? Ben aynı hizada olmalarını istemiyorum. O dişlerimin o şekilde olmasından memnunum . Benim istediğim sadece ön üst ve ön alt dişlerimin birleşmesi birde dilimin kenarlarına izlerini çıkaran yanlardaki azı dişlerimin olması gereken yerde olup dilime takılmamaları işte sadece bu sebepten dolayı tel taktırmak istiyorum. Eğer tel taktırırsam bu şekilde mi olur yoksa hepsi aynı hizada mı olur?

Cevap;

Probleminizi gayet güzel anlatmışsınız ve ne istediğinizi biliyorsunuz ?. Açık kapanışın belli boyutlarda erişkin hastalarda da ortodonti tedavisi ile çözümü mümkün. Ama olay ileri derecede iskeletsel yani dişlerin kemiklerini de ilgilendiriyor ise tel tedavisi ile birlikte çene cerrahisi prosedürlerini düşünmek gerekiyor. Bu yöntemle çok iyi ve kalıcı sonuçlar alabiliyoruz. Tabi tedavi yöntemini değerlendirmek için ön arka ve yan kafa filmleri ve bazı ölçümler gerekli. Ortodonti de önemli olan baştan doğru kararları vermek sonra da sorun daha problemsiz çözülecektir. Yirmi yaş dişleriniz ise daha farklı bir planda değerlendirmek gerekli. Yer darlığı gibi bir ilave probleminiz varsa e eksik dişleriniz yoksa genelde ortodonti öncesi ya da sonrası tüm yirmi yaş dişlerini çektiriyoruz.

Soru;

Ankara Keçiören
şeffaf diş telleri için arayabilir misiniz?

Cevap;

Tabi ki ortodonti asistanımız sizi en kısa sürede arayıp randevu verecek.

Soru;

Ben 17 yaşındayım ve üst on dişlerim yamuk genç birey olduğum için moralim bozuluyor istediğim gibi gülemiyorum bile ama maddi durumumuz çok olmadığı için özelde yaptıramıyorum

Cevap;

Moral bozacak bir şey yok sevgili arkadaşım. Özelde artık bir çok yerde taksit seçenekleri var seni üzmeden tedavini rahatlıkla yaptırabilirsin ama yine de sıkıntıya girersen Ankara da Devlete ait bir çok Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde, Üniversite hastanelerinde, Gülhane Askeri Tıp Akademisinde ortodonti yapılıyor. Birkaç kurumdan sıra alırsın hangisi öce çağırıyorsa da tedavine başlarsın. Ama kliniğime de boş bir zamanında uğrarsan seni muayene edip daha ayrıntılı bilgi de verebilirim.

Soru;

Ankara Emek
Konu: Şeffaf Plaklarla Ortodontik Tedavi (Telsiz Ortodonti)


Hocam benim ön dişlerimde hafif ayrık var ve tel taktırmak istemiyorum şeffaf plaklar benim için uygun mu acaba iyi günler 

Cevap;

İnanın sizi muayene etmeden bir şey söyleyemem. Şeffaf plaklarla diş ayrıklığı tedavisi biraz zor yürüyor eğer diş ayrıklıklarınız belli limitlerin üzerindeyse. Genelde diş ayrıklığı olan hastalarımızı klasik braketlerle olan tedaviye yönlendiriyoruz. Estetik kaygılardan ötürü plak tedavisi istiyorsanız porselen şeffaf diş telleri yada Lingual ortodonti (içten diş teli) tercih edebilirsiniz.

Soru;

ANKARA
Üst çenem önde ve konuşmamda bozukluklar var ameliyat için ne kadar ödemem gerekir muhtemelen ameliyat diyeceksiniz gördüğünüz zaman.

Cevap;

Çene ameliyatları genel anestezi altında uzman hekimlerce hastane koşullarında gerçekleştirildiği için maliyet yatış ücreti v.b şeyler eklenince ciddi bir rakam tutmaktadır. Üst çenenin önde olduğu bazı durumlarda sadece dişleri geriye alarak ameliyata gerek kalmadan kamuflaj tedavisi uygulayabiliyoruz.

Soru;

Merhaba ben gizem 21 yaşındayım alt çenem biraz geride üst çenemde 2mm darmış bunu diş teli ile düzeltmeniz mümkün mü bide fiyat ne olur yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

Cevap;

Tabi ki mümkün zaten anladığım kadarıyla konu hakkında bilginiz var ve Ankara da ortodontik tedavilerin fiyatını araştırıyorsunuz. Fiyat kullanılacak braket tipine göre (deamon , kilitli braket, porselen..v.b) , tedavi süresine göre değişiklik göstermektedir. Ama 2015 yılı TOD Rehber tarifeyi incelereniz ortalama bir fikir alabilirsiniz.

Soru;

Ankara
merhaba benim süt dişlerim döküldükten sonra yan diş ve köpek dişim yerine 1 tane diş çıktı haliyle biraz boşluk var gülerken vs çok geriliyorum arasını doldurmak istiyorum. asıl dişim biraz küçülüp törpülenip belki yanına köpek dişi yapılır mı artık bilmiyorum ama dişçim sanırım damağımın yarılması gerektiğini söyledi. fiyat ve geçirilecek işlemler nelerdir öğrenebilir miyim? Teşekkürler

Cevap;

Bu konuda yorum yapabilmek için boşluk miktarını ağızda ve model üzerinde görüp diş röntgenleriyle (panoramik) beraber değerlendirmek gerekli. Ama ortodontik ya da hem ortodontik hem protez tedavi seçenekleri sizin için mümkün.

Soru;

ANKARA/Mamak
2000 doğumlu kızım var. 10 yaşında yaklaşık 2.yil Üst dişleri için Ankara 75.Yıl  Agiz ve diş sağlığında tedavi gördük. Tam olmamakla beraber alt dişlerinden hiç sonuç alamadık. Bu nedenle randevu istiyoruz...yakın zamanda olursa çok seviniriz....saygılar...

Cevap;

2 yıl sabit yani çıkmayan braketlerle mi tedavi gördü yoksa takıp çıkarılabilen hareketli apareylerle mi? Ama sonuçta alt ve üstü beraber değerlendirmek gerekli. En kısa sürede size görü dönüş yapıp ortodonti randevu su vereceğiz yanınızda gelirken muhakkak eski kullandığı apareyleri de getirin.

Soru;

Zonguldak ereğli
16 yaşındaki Kızımın alt çenesi önde daha önce 18 yaşına geldiğinde ameliyat önermişlerdi.fakat ameliyattan önce ortodontik tedaviye ihtiyacı olup olamadığı hakkında nasıl bilgi sahibi olabilirim.ortodontik Teşhisin ücreti açısından bilgilendirirseniz sevinirim

Cevap;

Ameliyatla ortodontinin aynı yerde yapılması gerekiyor bu bir ekip işi yani çene ameliyatını yaptıracağınız yerde ortodontik tedaviyi yaptırmalısınız. İki ekibin beraber çalışmasını gerektirecek ciddi tedaviler bunlar

Soru;

Ankara Keçiören
Dis teli çıkartması

Cevap;

Başka yerde tedavi olan hastalarımız bazen şehir değişikliği ya da başka sebeplerle yarım kalan ortodontik tedavilerini bizde devam ettirme talebinde bulunabiliyorlar. Bizde tedavisine başlayan doktorla iletişim kurup nasıl bir tedavi yöntemi izlediği, başlangıç kayıtları v.b dataları onunla bizzat konuşup elde ettikten sonra yarım kalan tedaviye devam edebiliyoruz.

Soru;

Ankara Çubuk
ben Hacettepe hastanesi personel mutfağında çalışıyorum kızımı iki yıl önce tel için muayene ettirdim hacettepe diş hekimliğinde ve iki yıldır bana geri dönüş olmadı bu yıl üçüncü senesi rica ediyorum randevu günü lütfen beni arayın iyi çalışmalar.

Cevap;

Üniversite hastanelerinde yoğunluktan ötürü tedavi sırasının gelmesi uzun sürebiliyor. O yüzden birkaç üniversite hastanesinde birden sıra almanızda fayda var. Ankarada ayrıca ortodonti yapan bir çok devlet hastanesi ve ağız diş sağlığı merkezi de mevcut 75. Yıl, Balgat, Tepebaşı, Gölbaşı gibi bunları da araştırabilirsiniz. Bizim gibi özel kurumlarda yapılan tedavileri bir çok olguda devlet karşılamıyor maalesef ama ortodontide krede kartına ya da elden taksit seçeneklerimiz mevcut.

Soru;

Sincan ANKARA
ortodonti tedavisi

Cevap;

Ücretsiz ortodonti muayene randevu için bizimle kontak kurabilirsiniz.

Soru;

Ankara Etimesgut
Çapraz kapanış (Crossbite)
alt dişlerim üst dişlerim önünde bir gülümsemem yok 17 yasındayım nasıl bir tedavi gerektiriyor bilgilendirirseniz sevinirim.

Cevap;

Bu tarz sorunlarda bazen çözüm ortognatik cerrahi işlemlerle olabiliyor. Ama sefalometrik film analizi, model analizi gibi tetkiklerle sorunu iyi anlamak gerekli. Çok gençsiniz gülümsememeniz için hiçbir neden yok her şeyin bir çözümü var?.

Soru;

Ankara Eryaman
Merhabalar 15 yaşındaki oğlum da açık kapanış problemi var. Üst dişlerde bir sorun yok ama alt on dişler tam olarak kapanmıyor. Alt çene de gerilik yok gibi. Alt on dişlerde dış taşı ve dış eti çekilmesi var. Ne yapılmalı ve nasıl bir tedavi uygulanmalı. Tavsiye edebileceğiniz bir hekim ve yöntem var mı? Cerrahi işlem gerekir mi?

Cevap;

İnanın görmeden bir şey söylemek çok zor. Açık kapanışı bir çok vakada cerrahisiz tedavi edebiliyoruz. Diş taşlarının ise temizlenmesi gerekli çekilmeler bundan kaynaklı olabilir.

Soru;

Merhaba, 23 yaşındayım diş teli taktırmak istiyorum. 3-4 yıl önce birkaç doktorla görüşmüştüm fakat doktorların söylediği birbiriyle uyuşmadığı için karar veremedim .Sadece üst dişlere tel takmak mümkün müdür? Fiyatlar hakkında bilgi verirseniz sevinirim...

Cevap;

Ortodonti de doktorların tedavi politikaları ve sistemleri farklı olabilir. Bu ortodontistin aldığı eğitime, alışkanlıklarına, tecrübesine, kullandığı tel sistemine göre farklılık gösterebilir. Siz fazla kafanızı karıştırmadan birkaç uzmandan fikir alıp sonra size an mantıklı gelende tedavinize başlayacak ve diğerlerinin ne söylediğini unutacaksınız.

Soru;

Ankara Dikmen


Merhaba benim 32 günlük bir bebeğim var. Alt çenesi biraz geride emmede sıkıntı yaşıyor. Biberon onu yormadığından anne sütü pek alamıyor. Çünkü meme ile savaşıyor tutamıyor sinirleniyor. Ağzı acık uyuyor dilini geri atıyor üst dudağı da damağını kapatmıyor. Benim çene yapımın aynısı. Tabi ailem fark etmediği için ben sürekli bademcik ve akciğer enfeksiyonları yaşadım. oğlumun da aynı sıkıntıları yaşamasını istemiyorum en yakın zamanda bir ortodontiste götüreceğim ama nasıl bir tedavi izlenir cerrahi şart mıdır bu tarz vakalarda. Merak içindeyim. Şimdiden teşekkür ederim

Cevap;

32 gün ortodonti için çok erken. Biz çocuklarda ilk ortodontik kontrolü 6-7 yaşlarında yapıyoruz. Siz durumu pediatri uzmanınızla konuşun o sıkıntılarınızı giderecektir.

Soru;

Ankara Gölbaşı
Oğlum 17 yaşında dis teli taktırmak istiyorum.

Cevap;

Tabi 0312 236 04 16 numaralı numaramızdan bu amaçla randevu alabilirsiniz.

Soru;

Ankara/Güdül

iyi günler.25 yaşındayım.Dişim estetik bir görünüme sahip olmadığı için küçüklüğümden beri içimden gele gele gülemiyorum.üst çenemdeki ön dişlerim çarpışık.Tedavi olmak istiyorum ama tel takma işini düşününce erteliyorum.sizce bu yaştan sonra takabilir miyim?tedavi süresi ne kadar olur?ve tel fiyatları nasıl?

Cevap;

25 yaş ortodontik tedaviler için gayet makul bir yaş tabi hastalarda çene kemiklerini de ilgilendiren iskeletsel sorunlar yoksa. Eğer iskeletsel sorunlar varsa çene ameliyatları ya da kamuflaj tedavileriyle de sorun rahatlıkla çözülebiliyor ve istediğiniz gülüşe sahip olmak ortodontik tedavilerle mümkün olabiliyor.

Soru;

Ankara etimesgut

Merhaba benim sadece ön disimde yamukluk var baska bir sorunum yok ve tel taktirmak istiyorum asagi yukari bir fiyat bilgisi almak istiyorum eger gelip muayene olmam gerekiyorsa olurum muayene ucretli mi ucretsizmi onuda soylerseniz sevinirim iyi gunler

Cevap;

Evet muayene olmadan vereceğimiz fiyat bilgisi sizi yanıltabilir. Muayeneden sonra tel tedavi fiyatları konusunda bilgi verebiliriz.

Soru;

ANKARA /G.O.P

17 yaşındaki kızım ortodonti tedavisi oldu. 2 yıl önce tedavi bitti. Ancak tedavi sonrası koruyucu olarak kullanılması gereken Plak'ı çok az kullandıktan sonra plak kırıldı bir daha da yaptıramadık ihmal ettik. Şimdi kızımın dişleri gene bozulmaya başladı. Bu konuda bize yardımcı olursanız seviniriz..

Cevap;

Ortodontik tedavilerden sonra plak kullanmadaki ihmal ya da 20 yaş dişlerinizin etkisiyle tekrar bozulmalar olabiliyor. Tekrardan basit müdahalelerle eğer çok bozulma yoksa tedavi mümkün. Sonrasında da problemli 20 yaş dişlerininin çekimi ve lingual retainerlar la tedavi kalıcı hale getirilebilir.

Soru;

Ankara

Merhabalar ben daha önce Ortodonti tedavisi almıştım ancak dislerimde kayma başladı tekrar tedavi görmek istiyorum

Cevap;

Yeniden tedavi mümkün tedavi ayrıntılarını belirlemek için sizi muayene etmeliyiz bu konuda asistanımız sizinle iletişim kuracak.

Detaylı Bilgi ve Randevu Talebiniz İçin

    Ankara Ortodonti

  •   Dr.Enver Akın Özkan
         Ortodonti Uzmanı
  •   0312 236 04 16
  •   Olgunlar Kitapçılar Çarşısı Sedir Apt.
         2/16 Kızılay (Akbank Üstü)
  • bilgi@ankaraortodonti.net