Bizi Tanıyın

Bizi Tanıyın

1993 yılında girdiği Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1998 yılında mezun olan Enver Akın Özkan 2004 yılına kadar muvazzaf diş tabip subay olarak TSK de genel diş hekimliği hizmetleri verdi.

2004 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisinde Ortodonti eğitimine başlayan doktor. 2008 yılında ortodonti eğitimini tamamladı ve yine TSK ya bağlı çeşitli birim ve hastanelerde ortodonti uzmanı olarak çalıştı. 2014 yılında TSK da ki görevinden ayrılan Dr. E. Akın Özkan şuan Olgunlar Caddesi 2/16 Kavaklıdere Ankara adresindeki 'Dr. Akın Ortodonti ve Diş Kliniği'nde, Ankara ortodonti ve estetik diş hekimliği konusunda hastalarına hizmet vermektedir.

Sevgili Hastalarımız,

Ortodontik tedaviler zaman, maliyet ve yaş unsurları beraber düşünüldüğünde belki de ömrünüzde sadece bir kere yaptırmaya fırsat bulabileceğiniz tedavilerdir.

O yüzden sadece internetten edindiğiniz göz boyayıcı resimlerle, vaatlerle tedavi kararı almanız sizin için ciddi sıkıntılar doğurabilir.

Ortodontik tedavi kararı almadan size tavsiyem iyi araştırmanız ve birkaç ortodonti uzmanına muayene olmanız yönündedir. Çünkü her hekimin ortodontik sorunlara yaklaşımı farklı olabilmektedir.

Hekim seçimde doktorunuzun ortodonti konusunda ki yetisini, aldığı eğitimleri muhakkak sorgulayın. Çünkü maalesef 1-2 aylık kurslarla, hiç bilmeden kurs için para verdiği kişilerin gazıyla ortodonti yapmaya çalışan birçok hekim olabildiği gibi diş hekimi bile olmayıp ortodonti uzmanının yanında asistanlık yapıp sonra yasal olmayan zeminlerde ortodonti yapmaya çalışan cahillerde gördüm. Kanunen ortodonti uzmanı olabilmek için 5 yıllık bir diş hekimliği fakültesinden sonra 4 yıl ortodonti uzmanlığı eğitimi almak gerekli.

Bir hekimi tercih ettikten sonra da size tavsiyem diğerlerinin söylediği her şeyi unutmanız ve doktorununuz ortodonti konusundaki tavsiyelerine uymanız yönündedir.

Ancak şu da unutulmamalıdır ki sağlık sektöründe hem hastaya hem hekime bağlı bazı hatalar, unutkanlıklar istenmese de olabilmektedir. O yüzden tedavinizle ilgili tüm sorunlarınızı karşılıklı sevgi ve saygı kuralları çerçevesinde doktorunuzla iletişim halinde çözmeye çalışın. Taşınma, şehir değişikliği gibi zorunlu nedenler dışında ortodontide doktor değiştirmek çok tavsiye edilmez zaten yarım kalan bir tedaviye devam etmek için ortodonti uzmanı ilk doktorunuzdan tedavi onayı ve dosyanızı alacaktır.

Neyse lafı fazla uzatmadan son söz 'Ortodonti konusunda merak ettiğiniz danışmak istediğiniz her konuda hiç çekinmeden mail, telefon ya da kliniğime direkt gelerek fikrimi alabilirsiniz memnuniyetle sizi aydınlatmaya çalışırım' Sağlıcakla Kalın.

Not: Burada bazı kanuni düzenlemeler gereği kliniğimizi tanımlayan ayrıntılı resimler ve bilgiler veremiyoruz ama kliniğimiz ' Ağız Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik ' hükümleri bir diş hekimliği muayehanesinin nasıl olması gerektiğini buyuruyorsa öyledir.

Dr.Enver Akın Özkan

Ortodonti Uzmanı

0312 236 04 16

bilgi@ankaraortodonti.net

Olgunlar Kitapçılar Caddesi 2/16 Kızılay Ankara

Detaylı Bilgi ve Randevu Talebiniz İçin

    Ankara Ortodonti

  •   Dr.Enver Akın Özkan
         Ortodonti Uzmanı
  •   0312 236 04 16
  •   Olgunlar Kitapçılar Çarşısı Sedir Apt.
         2/16 Kızılay (Akbank Üstü)
  • bilgi@ankaraortodonti.net